O mnie

Witam serdecznie na stronie internetowej mojej firmy Svenska. Jeżeli szukasz specjalisty znającego język szwedzki - to miejsce dla Ciebie!

Kasia Boberek

Nazywam się Katarzyna Boberek i jestem absolwentką Filologii Szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Oprócz kontaktów szkolnych z j. szwedzkim miałam okazję praktycznego wykorzystania tego języka. W czasie studiów pół roku spędziłam na stypendium Szwedzkiego Instytutu w Strömbäck Folkhögskola na północy Szwecji. Dwukrotnie pracowałam w schronisku górskim w Norwegii (Kraekkjja i Østerbø). Dzięki tym wyjazdom, szwedzki, którym się posługuje to nie nauczona jedynie z książek literacka wersja, ale żywy język, jakim na co dzień posługują się Szwedzi.

Doświadczenie w pracy z j. szwedzkim zdobywałam podczas studiów. Pracowałam jako pilot wycieczek i tłumacz dla grup skandynawskich, przyjeżdżających do Polski, dla jednego z krakowskich biur podróży. Udzielałam językowych korepetycji  dla indywidualnych zainteresowanych, jak również prowadziłam kursy językowe dla grup, m.in. grupy pracowników budowlanych, wyjeżdżających do pracy w Szwecji. Robiłam także drobne tłumaczenia.

W 2012 roku postanowiłam założyć firmę, która świadczy kompleksowe usługi związane z j. szwedzkim. Ma zarażać pasją do tego pięknego, mało znanego języka, pokazywać Szwedzką kulturę, zabierać w wirtualną i rzeczywistą podróż po Skandynawii oraz łączyć j. polski z j. szwedzkim. Pod zakładkami: Przewodnik, Pilot, Tłumacz, Nauka j. szwedzkiego, znajdą Państwo szczegóły mojej oferty. Zapraszam do świata Muminków, kiszonego śledzia, bezdroży, reniferów, czerwonych domków i szkierowych wybrzeży!

 

Wszystkich zainteresowanych podróżowaniem zapraszam do odwiedzenia mojego bloga poświęconego tej tematyce: www.lekkiebuty.blogspot.com

Na blogu m.in. relacja z trzy miesięcznej przygody w Norwegii, z pięknymi zdjęciami z krainy trolli!

<< powrót do strony głównej